Ar genijais gimstama?

wpid-f1779235b8f50b0f40cb590b953f0f8d.jpg

Iš tiesų neturiu tvirtos nuomonės šiuo klausimu. Visgi, esu labiau įsitikinusi, jog kiek įdėsi – tiek turėsi. Ir tai galioja daugeliui dalykų pradedant santykiais šeimoje, baigiant karjeros pasiekimais. Tačiau šį posakį (ir požiūrį) geriausiai iliustruoja augantis vaikas. Turiu galvoje jo fizinį ir kalbos lavinimą, socialinius įgūdžius. Tikiu, jog visi užsiėmimai su vaiku nuo pat jo kūdikystės atneša tik teigiamas emocijas tėvams ir kūdikiui, stiprina tarpusavio ryšį.

Apie užsiėmimų vandenyje naudą kūnui jau seniai žinoma, tad patariu, jei tik yra galimybės ir pediatro pritarimas, būtinai užsiimkite su mažyliu tokia veikla. Su dukra kūdikių plukdymuose pradėjome lankytis nuo 8 savaitės. Oi, kokios buvo mano baimės akys per pirmąjį užsiėmimą 🙂 Akys grįžo į savo vietas ir mes apie vienerius metus lankome baseiną (nes vonelėje ankšta). Kam? Dukra plaukia ir mokosi tą daryti be pagalbinių priemonių, nardo, atlieka įvairius pratimus atskiroms raumenų grupėms stiprinti, klausosi dainelių, kurias dainuojame su kitomis mamomis, labai džiaugiasi šokinėjimu į vandenį nuo baseino krašto ir šalia plaukiančiais vaikais. Gal ir nebus ji naujoji Rūta Meilutytė, bet tikrai mokės plaukti geriau nei aš. Tokius užsiėmimus lankome “Šeimos gerovės centre“ Klaipėdoje, tačiau galima naudotis ir gydymo įstaigų paslaugomis (“Klaipėdos sveikatos priežiūros centras“ taip pat rengia tokius užsiėmimus). Tikiu, jog daugelyje miestų galima atrasti tokių paslaugų. O jei nėra, pasidomėkite kokius pratimus namie ar masažą kūdikiui galite padaryti pati. Juk tai irgi naudinga jo fizinei raidai.

Na ir dar dainuojame 🙂 Turime tokį Klaipėdos etnokultūros centrą, kuriame susirinkusios mamos su vaikiukais dainuoja tradicines lietuvių liaudies lopšines. Skamba nykiai? Galite rinktis kitokį būrelį (Yamaha muzikos mokykla ir nemažai kitų muzikinių pamokėlių). Jei iš viso negalite lankyti tokių būrelių – dainuokite namie! Šiuolaikinės technologijos leidžia jums žinoti bet kokios dainos tekstą. Arba deklamuokite. Improvizuokite, kurkite, džiaukitės! Mūsų namuose skamba dainos ir apie močiutę, ir apie senelį, ir apie dėdę, ir net jo šunį 🙂 Tiesa, tekstų autorė ir vienintelė atlikėja – aš. Rizikuoju pasirodyti kaip nukvakusi namų šeimininkė ar “supermama“, bet pasikartosiu: kiek įdėsi – tiek turėsi. Galiu puikiai pasikalbėti su dukra nesudėtingomis temomis, ji kalba 2-3 žodžių sakiniais (dabar jai vieneri ir penki mėnesiai). Tad dažnai net svetimas žmogus, išgirdęs jos kalbas, nustemba dėl tokio amžiaus. Pripažinsiu, tai glosto širdį 🙂 Bet labiau tikiu, jog tas bendras laikas, lavinamieji žaidimai, dainos, šokiai, piešimas, gamtos pažinimas leis jai būti įvairiapusiška asmenybe.

Juk tie keli metai iki žengimo į vaikų darželį pralėks taip greitai. Kai kurios mamos į darbus grįžta dar anksčiau. Tad linkiu kiekvienai tą trumpą laikotarpį praleisti turiningai, kokybiškai ir džiaugsmingai. Ateis tokia diena, kai didžiuositės to “įdėjimo“ į vaiką vaisiais.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s